Strona główna
Dzisiaj jest 21-4-2018

dlaczego nasz materac

Materace Materace firmy PerDormire należą do produktów najwyższej jakości i pod wieloma względami przewyższają aktualną ofertę konkurencji.

Podstawową cechą naszych materaców jest ich ortopedyczny charakter. Każdy materac w naszym asortymencie posiada znakomite właściwości ortopedyczne. To jest główny argument dla użytkownika finalnego, który kupuje materac, żeby z niego korzystać. Wzrost zainteresowania użytkowników zdrowotnymi właściwościami produktu jest główną przyczyną, dla której wzrasta sprzedaż materaców ortopedycznych na rynkach środkowej Europy w porównaniu z poziomem sprzedaży tanich materaców. Klienci dzisiaj wiedzą już, że pieniądze zaoszczędzone przy zakupie taniego materaca w przyszłości okażą się stratą, z powodu jego krótkiej żywotności. Do tego jeszcze dochodzi fakt, że kupując niskiej jakości materac oszczędzają tak naprawdę na własnym zdrowiu…

Drugą ważną cechą naszych materaców jest ich wysoka jakość. Świadczy o tym Europejski Certyfikat LGA oraz opakowanie próżniowe, które można zastosować tylko do produktów najwyższej jakości. Potwierdzeniem takiej właśnie jakości jest pięcioletni okres gwarancyjny, który dotyczy wnętrz naszych materacy (w przypadku wybranych modeli nawet siedmioletni).

Równie ważnym argumentem skłaniającym klienta do nabycia naszych materaców jest ich ekologiczność oraz nieszkodliwość dla zdrowia, potwierdzona certyfikatem ÖKO – Tex Standard 100.

Ogólne właściwości materaców PerDormire

Opakowanie próżniowe
Opakowanie próżniowe materaców ma wiele zalet. Ułatwia manipulowanie i transport. Materace są do czasu dostawy finalnemu użytkownikowi zabezpieczone przed uszkodzeniem. Klient ma dzięki temu pewność, że kupuje nowy, nieużywany materac. Opakowanie próżniowe świadczy o pierwszorzędnej jakości zastosowanego materiału. Gorszy materiał nie przetrwałby procesu pakowania próżniowego I uległby zniekształceniu. Jeżeli materiał wytrzymuje ciśnienie pięciu ton podczas pakowania próżniowego i przez cały czas zapakowania, to klient ma pewność, że zwykłe używanie materaca nie zaszkodzi jego wnętrzu (materace lateksowe mogą być zapakowane próżniowo najdłużej przez okres 3 miesięcy).

Właściwości ortopedyczne
Wszystkie materace firmy PerDormire są ortopedyczne. Oznacza to, że zapewniają optymalną pozycję kręgosłupa podczas spania lub odpoczywania na leżąco. Tym samym znacznie poprawiają stan zdrowia osób cierpiących z powodu bólu oraz schorzeń kręgosłupa. Podczas testowania naszych materaców w gabinetach rehabilitacyjnych stwierdzono 75 % poprawę temperatury w okolicach ognisk schorzeń kręgosłupa, dysfunkcji kręgosłupa oraz obniżenie bólu o 80 % u pacjentów, którzy przez okres 3 miesięcy korzystali z materacy. To są ogólne właściwości materaców ortopedycznych. Ponadto materace ortopedyczne mają działanie profilaktyczne i zapobiegają powstawaniu schorzeń kręgosłupa, ponieważ kręgosłup podczas spania odpoczywa i ma możliwość regeneracji. Właściwości ortopedyczne naszych materaców wynikają z ich konstrukcji:

 

osoba ważąca 40 kg

materiał jest ściskany - kręgosłup jest w pozycji poziomej

osoba ważąca 120 kg

materiał jest ściskany - kręgosłup jest w pozycji poziomej

osoba ważąca 160 kg

materiału nie da się więcej ścisnąć - następuje zdeformowanie kręgosłupa

Materace wytrzymują przez długi okres czasu obciążenie przekraczające ich nośność, jednak powoduje to utratę ich właściwości ortopedycznych.

Nośność
Nośność określa maksymalną masę ciała użytkownika, przy której producent gwarantuje właściwości ortopedyczne materaca przez cały okres żywotności. Nośność materaców oferowanych w naszym asortymencie wynosi od 90 do 150 kg. Nośność materaców lateksowych wynosi zwykle 100 kg i powinny być one położone na stelażu listwowym.

Żywotność
Żywotność materaca oznacza czas, w którym nie zmieni on swoich właściwości ortopedycznych. Materiał zastosowany do produkcji wnętrza materaca pod wpływem otoczenia traci swoje pierwotne właściwości (bez opakowania próżniowego), a po upływie okresu żywotności, jego właściwości zmieniają się do tego stopnia, że materac nie utrzymuje już ciała w optymalnej pozycji ortopedycznej. Najszybciej starzeje się lateks (zwłaszcza niskiej jakości), który podlega procesowi utleniania, twardnienia i kruszenia się. Żywotność materaców lateksowych wynosi zwykle 10 lat. Zimna pianka ma dłuższy okres żywotności, wynoszący 15 lat. Najdłuższy okres żywotności ma jednak tzw. nowa pianka, która dzięki swojej wysokiej jakości oraz gęstości wytrzymuje 18 lat. Również z tego powodu materac New Foam jest jednym z najczęściej sprzedawanych produktów z naszego asortymentu i powoli zaczyna zastępować materace lateksowe.

Właściwości zastosowanych materiałów

ZIMNA PIANKA PUR
Pianka produkowana na zimno i w obecności wody. W trakcie produkcji zimnej pianki nie stosuje się aldehydu mrówkowego, ani innych szkodliwych substancji. Zimna pianka ma dużą wytrzymałość i elastyczność. Materace z wysokiej jakości zimnej pianki są sztywne. Jedną z najlepszych cech zimnej pianki jest jej przewiewność. Jest o wiele przewiewniejsza od zwykłych pianek PUR. Dzięki tej właściwości materace z łatwością oddają wchłoniętą wilgoć, a jednocześnie ograniczone jest pojawianie się roztoczy, które rozwijają się w wilgotnym środowisku. Zimna pianka ma dzięki swojej wytrzymałości bardzo długą żywotność oraz znakomite właściwości ortopedyczne.

LATEKS
Producentem lateksu stosowanego w materacach firmy PerDormire jest światowy producent materiałów lateksowych - firma PIRELLI. Lateks jest produkowany za pomocą najnowocześniejszej metody ciągłego odlewania, która w odróżnieniu od najczęściej stosowanej metody odlewania lateksu do form, gwarantuje identyczne właściwości materaca na całej powierzchni. Lateks jest materiałem miękkim, co powoduje, że klient czuje się bardzo przyjemnie leżąc na wykonanym z niego materacu. Specjaliści zalecają materace lateksowe z powodu ich znakomitych właściwości ortopedycznych. Dzięki tej miękkości są zalecane jako posłanie na stelaż z możliwością regulacji pozycji. Lateks, podobnie jak zimna pianka, jest równocześnie bardzo przewiewnym materiałem.

LENIWA PIANKA
Wiskoelastyczna pianka PUR z dużą pamięcią kształtu. Została wyprodukowana dla potrzeb programu lotów kosmicznych NASA. Ma jedyne w swym rodzaju właściwości. Dzięki efektowi powolnego odkształcania zwrotnego, pianka doskonale dostosowuje się do kształtów anatomicznych ciała, przytrzymuje je w optymalnej pozycji a jednocześnie zapewnia przyjemne uczucie miękkości i lekkości podczas leżenia. Dzięki zdolności komórek leniwej pianki do przekazywania sobie wzajemnie energii ciśnieniowej, ciężar ciała rozkładany jest równomiernie na całą jego powierzchnię, co powoduje ograniczenie przewracania się w czasie spania nawet o 80 %. Dzięki temu sen staje się naprawdę regenerujący i zapewnia nam właściwy odpoczynek. Leniwa pianka zapobiega powstaniu odleżyn u osób obłożnie chorych. Dzięki swym właściwościom utrzymuje miejsca, gdzie najczęściej powstają odleżyny przez cały czas w miękkiej piance.

NOWA PIANKA (New Foam)
Pianka PUR najwyższej jakości o gęstości 45 kg/m3. Materace z tej masy zostały wyprodukowane za pomocą technologii, która daje im właściwości materacy lateksowych. Są tak samo miękkie. W odróżnieniu od materaców lateksowych mają jednak o wiele dłuższą żywotność (lateks z upływem czasu ulega procesowi utleniania, twardnieje i kruszy się), wyższą wytrzymałość oraz nośność. Materace z nowej pianki w zupełności zastępują materace lateksowe. Są jednak tańsze i nie wymagają ułożenia na stelażu z listwami. Nowa pianka ma również znakomite właściwości ortopedyczne a wnętrze materaca nie musi być złożone z wielu stref.

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery